Zapojte se

Zdánlivě malé skutky mění svět. Jak můžete pomoci?

 

8 základních kroků

1. Naplňte misku

Jedním kliknutím naplníte misku granulí. Počet naplněných misek na konci měsíce sečteme a přepočítáme na krmivo v kg, které sponzor projektu odešle do útulků a dočasek po ČR. Každý den pouhým kliknutím pomůžete nakrmit některého z opuštěných mazlíčků!

2. Vyvenčete pejska z útulku

Nic to nestojí, projdete se na čerstvém vzduchu a ještě vykonáte dobrý skutek. Zajděte do útulku ve vašem okolí, půjčte si pejska a užijte si procházku s novou společností.

>>> Útulky v okolí

3. Podpořte útulek – finančním darem, krmivem nebo pelíškem

Opravdu stačí málo. Pár korun, pytel granulí nebo neopotřebované pelíšky jsou pro útulky i dočasné péče velkou pomocí. Co poslat zvířátkům něco na Vánoce?

>>> Útulky v okolí

4. Adoptujte opuštěného mazlíčka

Co vás po adopci čeká? Vděčnost, láska, často originální „plemeno“, dobrý pocit a úžasný parťák pro život. Nepodporujte množírny a adoptujte si opuštěného pejska nebo kočičku.

>>> Útulky v okolí

5. Kastrujte

Kastrace je bezpečná a pomůže předejít narození stovek nechtěných mláďat. Ty umírají na ulicích hlad, pod koly aut nebo čekají v útulcích na svého zachránce. Předejděte tomu!

>>> Celý článek

6. Nafoťte zvířátka

Rádi fotíte? Domluvte se s útulkem, že jim opuštěná zvířátka nafotíte. Díky profesionálním fotkám sdíleným na facebooku a stránkách útulku mají zvířátka větší šanci, že si pro ně někdo přijede. Vy si užijete spoustu radosti při focení a budete mít krásné fotky do portfolia.

>>> Útulky v okolí

7. Zachraňte nalezené zvíře

Pokud jste zahlédli opuštěné nebo zraněné zvíře, volejte městskou policii (nebo státní – 158). Zmatený pes může skončit pod koly aut a způsobit dopravní nehodu. Stačí málo a předejdeme neštěstí.

8. Nebuďte lhostejní vůči týrání zvířat

Máte podezření na týrání zvířat? Volejte městskou policii (nebo státní 158). Týrání je trestný čin a násilné chování vůči jakémukoli živému tvorovi se musí řešit. Nebuďte lhostejní.

Kolik opuštěných duší už jste nakrmili?